اخبار

برگزاری کارگاه آموزشی مسئولان سایت های جشنواره بین المللی امام رضا(ع)

برگزاری کارگاه آموزشی مسئولان سایت های جشنواره بین المللی امام رضا(ع)
کارگاه آموزشی مسئولان سایت های سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع)، با حضور سیدجواد جعفری مدیر عامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) و محمد حسن حافظی پور معاون فناوری اطلاعات مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع)، در این نشست که با همکاری مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،برگزار شد؛ درباره نحوه مدیریت پرتال سمپا،آموزش های لازم ارائه شد.
تبادل نظر در خصوص طراحی و راه اندازی زیرپورتال های استانی سایت شمس توس (www.shamstoos.ir) وچگونگی درج فراخوان برنامه های موضوعی در پورتال شمس توس و پورتال ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان های کشور که برگزار کننده سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(علیه السلام) می باشند از دیگر محورهای این نشست بود.
 هم چنین در این نشست نحوه هماهنگی و همکاری با  واحد فناوری اطلاعات و واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا(علیه السلام) مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

سید جواد جعفری مدیر عامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در نشست مسئولان سایت های سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع)،  در سخنانی با بیان این که هم زمان با بزرگداشت هفته بسیج در اقدامی بسیجی گونه، زیرپورتال های استانی سایت شمس توس  در حال طراحی و رونمایی می باشد گفت:این حرکت مبارک در راستای ترویج فرهنگ و معارف رضوی در فضای مجازی است.
وی با اشاره به این که طبق احادیث اسلامی انسان ها فرزندان صالح و یا کارهای نیکو از خود بر جای می گذارند افزود: آثار ماندگار همان باقی الصالحاتی است که انسان در این دنیا از خودش بر جای  می گذارد و ما شاهدیم امروز ارادتمندان حضرت رضا(ع) از طریق فضای مجازی به ساحت ایشان ابراز ارادت می کنند و فعالیت هایی که در این حوزه صورت می گیرد آثار ارزشمندی است که ماندگار خواهد شد.
مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) با اشاره به این که نمایندگی های این بنیاد در استانهای مختلف در حال راه اندازی است،تصریح کرد:خوشبختانه قبل از اینکه شعب نمایندگی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در استان ها راه اندازی شود، سایت های استانی جشنواره بین المللی امام رضا(ع)، طراحی و رونمایی خواهد شد.

 

وی بر اهمیت اطلاع رسانی در خصوص فراخوان سیزدهمین دوره ه جشنواره بین المللی امام رضا(ع)، که نهم آذرماه هم زمان با سالروز میلاد باسعادت امام کاظم(ع)، در سراسر کشور منتشر می شود تاکید کرد و گفت:پوستر فراخوان این دوره از جشنواره نیز بزودی رونمایی می شود که رونمایی از این پوستر با رونمایی از سایت های استانی جشنواره مصادف شده است.
هم چنین محمد حسن حافظی پور معاون فناوری اطلاعات مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این که رسالت این مرکز کمک به توسعه فرهنگ رضوی در عرصه فضای مجازی است،یادآور شد: زیر ساخت های طراحی سایت جشنواره بین المللی امام رضا(ع)، فراهم شده و انشاالله این سایت ها بزودی طراحی و رونمایی خواهند شد.

لازم به یادآوری است هم اکنون مسئولان سایت های سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع)  در حال طراحی زیر پورتال استانی سایت جشنواره  بین المللی امام رضا(ع)(www.shamstoos.ir)، می باشند که لینک این وب سایت بر روی سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مربوطه  نیز قرار می گیرد تا مخاطبان به سهولت بتوانند به اطلاعات مورد نظر دست یابند.
طبق اعلام بنیاد بین المللی امام رضا(ع) فراخوان سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع)  بزودی منتشر و بر روی سایت های ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ،سازمان ها  و نهادهای عضو جشنواره و زیر پروتال ها استانی سایت جشنواره  بین المللی امام رضا(ع) نیز قرار خواهد گرفت.
یادآوری می شود؛ سایت جشنواره بین المللی امام رضا(علیه السلام) به آدرس www.shamstoos.ir  هم اکنون به سه زبان فارسی،انگلسیی و عربی فعال می باشد.

http://www.shamstoos.ir/fa/news/41685
۵ آذر ۱۳۹۳ ۰۹:۰۹

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.