اخبار

تشکیل چهارمین جلسه همایش علمی و پژوهشی رضوی استان کرمانشاه با حضور دکتر ایوب هاشمی

تشکیل چهارمین جلسه همایش علمی و پژوهشی رضوی استان کرمانشاه با حضور دکتر ایوب هاشمی
چهارمین جلسه همایش علمی و پژوهشی سیمای امام رضا (ع) در ادبیات پایداری با حضور ایوب هاشمی در کرمانشاه تشکیل شد

به گزارش رابط خبری بنیاد بین المللی امام رضا (ع) در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه؛  چهارمین نشست اتاق  فکر همایش علمی  و پژوهشی سیمای امام رضا (ع) و فرهنگ رضوی در ادبیات پایداری، روز گذشته(٢٠ اردیبهشت) در سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با حضور دکتر ایوب هاشمی(ناظر همایش)، رحیمی زنگنه(مدیرکل)، اعضای هیئت علمی، جسری(رئیس امور فرهنگی)، کرمیان (مسئول روابط عمومی و رابط خبر همایش) و کارشناسان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه برگزار شد.
 ناظر بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) اظهار داشت: ما باید عرفان ناب ولایی، اسلامی و قرآنی را معرفی کرده و از رشد عرفان های کاذب جلوگیری کنیم.

دکتر ایوب هاشمی، ناظر همایش علمی پژوهشی سیمای امام رضا(ع) در آیینه ادبیات  پایداری گفت: چشم امید همایش های ما به کرمانشاه دوخته شده است.
وی افزود: ادعای ما این است که قرآن با عرفان و برهان هیچ منافاتی ندارد اگر به معرفی این مقوله بپردازیم برهان های بدلی از برهان ناب و اصیل اسلامی شناخته می شود.
هاشمی تأکید کرد: اگر شناخت و اطلاع رسانی کافی در این زمینه صورت بگیرد قطعاً جوانان نیز قدرت تشخیص دارند و به این عرفان های کاذب روی نمی آورند.
وی در ادامه با تأکید بر استمرار برگزاری در جشنواره های امام رضا(ع)، خروجی جشنواره کرمانشاه را یکی از بهترین خروجی های جشنواره بین المللی امام رضا(ع) با بار علمی بالا دانست.
ناظر همایش علمی پژوهشی امام رضا(ع) در آیینه ادبیات پایداری کرمانشاه، خواستار تجدید نظر در رویه برگزاری جشنواره در سطح کلان با پرداختن به موضوعات جهانی و متناسب با نیاز جامعه به ویژه قشر جوان شد و اظهار داشت: باید این جرأت را داشته باشیم که قدری در روش های سنتی که جوابگوی نیازهای حال حاضر نیست، بازنگری کرده و تغییراتی در آن ایجاد کنیم.
دکتر هاشمی، همچنین خواستار برنامه ریزی های کلان جشنواره در سطوح چند لایه ای جامعه شد و گفت: بعضاً دستاوردها و ماحصل جشنواره قابل استفاده برای قشر خاصی است لذا باید با گذر از این مرحله به تدوین آثاری فاخر و قابل فهم برای آحاد مختلف جامعه بپردازیم چراکه صرف اعتبار در این حوزه هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است.
وی خواستار برگزاری جشنواره در سطوح عالی شد و گفت: در مباحث فرهنگی اگر می خواهیم به نتایج بزرگی دست یابیم باید کار را در سطح عالی برگزار کنیم و کار حتی در سطح متوسط هم قابل قبول نیست.

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۴:۵۱

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.