اخبار

سید جواد جعفری در مراسم باشکوه سالروز ورود امام رضا(ع) به نیشابور: پیام اصلی حدیث سلسله الذهب اطاعت از ولایت است

سید جواد جعفری در مراسم باشکوه سالروز ورود امام رضا(ع) به نیشابور: پیام اصلی حدیث سلسله الذهب اطاعت از ولایت است
مراسم باشکوه سالروز ورود امام رضا(ع) به نیشابور، با حضور هزاران نفر از مردم نیشابور و با سخنرانی سید جواد جعفری مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) و مظفری فرماندار نیشابور در این شهر برگزار شد.

به گزارش واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع)، سید جواد جعفری با قدردانی از مسئولان برگزار کننده مراسم سالروز ورود امام رضا(ع) ، گفت: سپاسگزار کسانی هستیم که مبدع و بانی این حرکت مبارکند و با نیت خیر خود باعث شدند تا همه کسانی که دل در گرو امامت و ولایت دارند در این مراسم حاضر شوند و چراغ پرفروغ یاد امام رضا(ع) در این دیار روشن و زنده بماند.
وی اظهار کرد: امام رضا(ع) در مسیر طولانی هجرت تاریخی شان از مدینه تا مرو ،از شهرهای مختلفی عبور کردند و قدمگاههای مختلفی در مسیر عبور حضرت ثبت شده، اما این نیشابور بود که توسط آن حضرت برای قرائت حدیث شریف سلسله الذهب انتخاب شد.
مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) به جایگاه ویژه شهر نیشابور در عصر رضوی اشاره و تصریح کرد: در عصر امام رضا(ع)، نیشابور مهد علما و دانشمندان و فضلا بود  و من معتقدم این ویژگی در تاریخ تکرار شده و حضور باشکوه مردم این شهر در مراسم سالروز ورو امام رضا(ع) به نیشابور گویای اعتقاد و باور دینی و دانایی و آگاهی مردمان این دیار است که هر ساله با شکوه هر چه تمام تر یاد و نام امام رضا(ع) را پاس می دارند.

جعفری به جایگاه والای حدیث سلسله الذهب اشاره کرد و گفت: آنچه در این حدیث مهم است آن است که توحید به تنهایی کفایت نمی کند و در کنار آن باید به ولایت پرداخت.
وی پیام اصلی حدیث سلسه الذهب را  اطاعت از ولایت دانست و ادامه داد: اعتبار نظام مقدس جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی ایران به ولایت فقیه است و همین پیروی از ولایت موجب استقرار این نظام الهی و پشت سر گذاشتن همه دشمنی ها و الگویی برای مبارزه با ظلم و ستم در هر نقطه ای از عالم می باشد.

نیشابور توقف‌گاه معنادار امام رضا(ع) در هجرت تاریخی شان به ایران بود
    
فرماندار نیشابور نیز در مراسم سالروز ورود امام رضا(ع) به این شهر گفت: در سفر طولانی و پربرکت از مدینه تا مرو حضرت رضا(ع)، نیشابور تنها خطه و سرزمینی بود که این امام همام توقف معنادار داشتند و این مساله مایه مباهات مردم این سرزمین است.

مظفری اظهار کرد: هنوز هم بعد از قرن ها و سال ها این مراسم نمادین در نیشابور به جهت گرامیداشت این روز بزرگ برگزار می شود.
رئیس ستاد بزرگداشت سالروز ورود امام رضا به نیشابور افزود: یکی از افتخارات نیشابور میزبانی شایسته اجدادان ما از امام رضا(ع) بوده است و در مسیر طولانی سفر پربرکت امام رضا(ع) از مدینه تا مرو تنها جایی که امام برای توقف معنادار خود آن را انتخاب کردند خطه و سرزمین نیشابور بود.
وی ادامه داد: حضرت رضا(ع) در توقفشان در نیشابور حدیث معروف سلسله الذهب را نقل کردند و راویان حدیث بسیاری این حدیث را به نسل های بعد منتقل کردند.
مظفری خاطرنشان کرد:‌ امروز نیز مردم نیشابور همواره ثابت کردند که پیروان خوبی برای ولایت امر هستند.
در ادامه این مراسم مسئولان و نیروهای نظامی و انتظامی به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند.
حرکت کاروان نمادین امام رضا(ع) از میدان امام خمینی به سوی مسجد جامع نیشابور با حضور گسترده هزارن نفر از اقشار مختلف مردم از دیگر برنامه های این مراسم بود.

۱۲ تیر ۱۳۹۵ ۱۰:۲۳

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.