اخبار

سید جواد جعفری در نشست شورای برنامه ریزی جشن های دهه کرامت خراسان رضوی: در آستانه مشهد 2017 گسترش برنامه های چهاردهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) مورد نظر بوده است

سید جواد جعفری در نشست شورای برنامه ریزی جشن های دهه کرامت خراسان رضوی: در آستانه مشهد 2017 گسترش برنامه های چهاردهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) مورد نظر بوده است
مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) برگزاری چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع) را تمرینی برای ورود به مشهد 2017 دانست و گفت: در این دوره از جشنواره به تقویت و توسعه بخش های ملی و بین المللی جشنواره پرداخته ایم.

ه گزارش واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع)، سید جواد جعفری در نشست شورای برنامه ریزی جشن های دهه کرامت استان خراسان رضوی،مشهد 2017 را اتفاقی کم نظیر دانست و اظهار کرد: برای چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع) برنامه ریزی ای گسترده ای انجام شده است.

دبیر جشنواره بین المللی امام رضا(ع)،با اشاره به اینکه در آستانه دهه کرامت شاهد برگزاری چهاردهمین دوره جشنواره امام رضا(ع) در گستره ملی و بین المللی هستیم، افزود: در این دوره از دهه کرامت اتفاقات گسترده ای در ساحت های مختلف را شاهد خواهیم بود.
مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) تاکید کرد: این دهه تمرینی ویژه برای ورود به مشهد 2017 است تا برای ورود به آن با عمق بیشتری فرهنگ رضوی را دنبال کنیم.

وی ابراز کرد: پس از اختتامیه سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع) با فاصله یک هفته شورای آسیب شناسی جشنواره برگزار و نقاط ضعف و قوت آن بررسی شد و برنامه ریزی های لازم جهت تقویت نقاط قوت و برطرف شدن نقاط ضعف جشنواره نیز صورت گرفت.

جعفری با اشاره به تغییر 38 درصدی برنامه ها در چهاردهمین دوره جشنواره امام رضا(ع) خاطرنشان کرد: برنامه های این دوره بر پایه خلاقیت و نوآوری های جدید تبیین شده است.
وی با تاکید بر توسعه و گسترش بخش بین الملل جشنواره امام رضا(ع) در آستانه مشهد 2017 گفت: براین اساس در چهاردهمین دوره جشنواره امام رضا(ع)، نقاط برگزار کننده برنامه ها در سطح دنیا از 719 نقطه به بیش از 2 هزار نقطه افزایش یافته است.

دبیر جشنواره بین المللی امام رضا(ع) با اشاره به اینکه در حوزه ملی نیز از دستگاه ها و نهادهای بیشتری نسبت به سال گذشته برای برگزاری چهاردهمین دوره جشنواره امام رضا(ع) دعوت به همکاری شده است، افزود: امسال ابعاد علمی جشنواره بیش از ادوار گذشته تقویت شده و در این راستا وزارت علوم تحقیقات و فناوری با تمام ظرفیت خود وارد این حوزه شده است.

وی با اشاره به رشد 3 برابری مراکز برگزار کننده بخش کودک و نوجوان چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع) ادامه داد: معتقدیم که تربیت در دوره کودکی مانند حک شدن عبارتی بر روی سنگ است و لذا سعی داریم در این حوزه به صورت اثربخش عمل کنیم.در دوره چهاردهم جشنواره 910 مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برنامه های این بخش را برگزار می کنند.
جعفری خاطرنشان کرد: وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست سیاستگذاری جشنواره بین المللی امام رضا(ع) تاکید بسیاری بر اثربخشی برنامه های موضوعی در سطح کشور داشتند و در این راستا در کنار هر یک از جشنواره های موضوعی اتاق فکر جشنواره را تشکیل دادیم.

وی تصریح کرد:بیش از 360 تشکل، نهاد و سازمان حول محور ترویج فرهنگ رضوی در کشور جمع شده اند که بی نظیر و از معجزات حضرت رضا(ع) است.
مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) تاکید کرد: مردم داخل و خارج از کشور عشق و ارادتی نانوشته نسبت به حضرت رضا(ع) دارند و این مایه مباهات همه ماست و افتخار می کنیم که در این کشور زندگی می کنیم.

۱۴ تیر ۱۳۹۵ ۰۸:۱۳

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.