اخبار

مهم ترین اخبار 21 تیر ماه جشنواره بین المللی امام رضا(ع)

مهم ترین اخبار 21 تیر ماه جشنواره بین المللی امام رضا(ع)
مهم ترین اخبار جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در تاریخ 21 تیرماه 95 در قالب 6 خبر خلاصه شده است.

دبیر جشنواره خبر داد: حضور 58 کشور در جشنواره بین المللی نامه ای به امام رضا(ع)
دبیر جشنواره نامه ای به امام رضا(ع) از استقبال گسترده از این جشنواره در بخش بین الملل و رشد 300 درصدی آثار ارسالی به این بخش خبر داد و گفت: تاکنون از 58 کشور دنیا به این جشنواره اثر ارسال شده است.

به گزارش واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع)،احد جاودانی افزود: به دلیل استقبال گسترده از این دوره از جشنواره درخواست تمدید مهلت ارسال آثار شد که با موافقت اعضای اتاق فکر و شورای جشنواره، این زمان تا 30 تیرماه تمدید شده است.

وی ادامه داد: یکی از ویژگی های مثبت یازدهمین دوره جشنواره بین المللی نامه ای به امام رضا(ع) نسبت به دوره دهم رشد 300 درصدی تعداد شرکت کنندگان در این جشنواره در بخش بین الملل است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی: 30تیرماه آخرین مهلت شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی/برگزاری نشست کتابخوان در دهه کرامت
مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با اشاره به برگزاری حضوری جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور تعدادی از علاقه مندان شرکت در این جشنواره در جوار بارگاه رضوی گفت: این برنامه 24 تیرماه در محل سالن اجتماعات بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار می شود.

حسین اکبری اظهار کرد: شرکت حضوری در جشنواره کتابخوانی رضوی تا پایان وقت اداری 20 تیرماه بود که شرکت کنندگان با مراجعه به کتابخانه های سراسر استان، کتاب و سوالات مسابقه را دریافت و پس از پاسخ دادن به سوالات تحویل همکاران ما در کتابخانه ها می دادند.

وی با اشاره به تمدید شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی به صورت مجازی و از طریق آدرس اینترنتی www.shamstoos.ir و یا سایت نهاد کتابخانه های عمومی کشور بیان کرد: به جهت استقبال گسترده مردم از جشنواره کتابخوانی رضوی، آخرین مهلت شرکت در این جشنواره 30 تیرماه تمدید و اعلام شد.

وی از دو اقدام ویژه در حاشیه برگزاری این جشنواره در مشهد به واسطه حضور بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) خبر داد و گفت: در روز 24 تیرماه ساعت تعدادی از اعضای کتابخانه ها و دستگاه های دولتی که داوطلب شرکت حضوری در جشنواره هستند با حضور در سالن اجتماعات بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی در جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت می کنند.

مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی خراسان رضوی افزود: دیگر اقدامی که در حاشیه جشنواره کتابخوانی رضوی در مشهد روی خواهد داد برگزاری نشست کتابخوان در ایام دهه کرامت به صورت تخصصی در مورد سیره و سبک زندگی رضوی می پردازد.

وی ادامه داد: در این نشست افرادی که از قبل در حوزه کتاب رضوی مطالعه کرده اند، در یک فاصله زمانی کوتاه اقدام به معرفی کتاب مطالعه شده می کنند که این امر باعث ایجاد انگیزه برای بقیه افراد می شود.

اکبری خاطرنشان کرد: این نشست در بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی و در جوار حرم مطهر رضوی برگزار می شود تا زائران و مجاوران با کتاب های بیشتری در حوزه فرهنگ رضوی آشنا شوند. 

مهلت ارسال آثار به جشنواره شعر رضوی تمدید شد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اعلام خبر تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره شعر رضوی تا 25 تیرماه گفت: با توجه به نزدیک شدن به زمان برگزاری جشنواره، مهلت اعلام‌شده به‌هیچ‌وجه تمدید نخواهد شد.

محمد علیزاده اظهار کرد: پیش از این، بیستم تیرماه جاری آخرین مهلت ثبت‌نام و ارسال اثر به بیست‌ودومین جشنواره سراسری شعر رضوی اعلام شده بود که بنا به درخواست‌های مکرر شاعران، مهلت ارسال اثر پنج روز تمدید شد.

وی بیان کرد: پس از پایان مهلت ارسال اثر، کار بررسی و داوری آثار با حضور چهره‌های ادبی کشور آغاز خواهد شد تا صاحبان آثار برتر برای حضور در مراسم اختتامیه جشنواره معرفی شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: شاعران و علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌نام در سامانه و فرستادن اثر، به سایت جشنواره به نشانیkerman.shamstoos.ir مراجعه کنند.

گفتنی است؛ بیست‌ودومین جشنواره سراسری شعر رضوی از سری برنامه های چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع) 18 و 19 تیرماه 1395 به میزبانی کرمان برگزار خواهد شد.

ایجاد موج رسانه‌ای جشنواره کتابخوانی رضوی در کهگیلویه و بویراحمد
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد با ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده به منظور برگزاری هرچه باشکوه‌تر جشنواره کتابخوانی رضوی در کهگیلویه و بویراحمد، از همکاری نهادهای مختلف برای اطلاع رسانی و موج رسانه ای این جشنواره در استان خبر داد.

زینب قربانی با اشاره به اهمیت توجه به جایگاه مطالعه در بین قشر کودک و نوجوان گفت: کودکان سرمایه‌های مملکت هستند و اگر کودک یا نوجوانی با کتاب مأنوس باشد، در بزرگسالی کتابخوان خواهد شد؛ لذا در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی به این قشر توجه ویژه‌ای شده است و در ششمین دوره جشنواره مسابقه نقاشی برای آنان برگزار می‌شود و کودکان و نوجوانان می‌توانند جذاب‌ترین قسمت کتاب «دوست مهربان کبوترها» را به تصویر بکشند و در این برنامه شرکت کنند.

وی افزود: نوجوانان نیز می توانند با مطالعه کتاب جذاب«اعترافات غلامان» در این جشنواره شرکت کنند.

مهلت ارسال آثار به جشنواره تولیدات تلویزیونی رضوی تمدید شد
معاون فرهنگی و هنری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، از تمدید مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره تولیدات تلویزیونی رضوی تا 24 تیرماه خبرداد.

ماشاالله امان‌الهی بهاروند افزود: با توجه به این‌که ساخت این گونه آثار به زمان و هزینه نیاز دارد، جشنواره با استقبال خوبی از سراسر کشور روبرو و تمدید شده است.

بهاروند با بیان این‌که از پیشکسوتان و بزرگان عرصه تلویزیون و سینما برای شرکت در جشنواره دعوت شده است، عنوان کرد: با توجه به ملی بودن این جشنواره، از داوران و مهمانان ملی برای حضور در جشنواره و داوری آثار ارسالی دعوت شده است..

جشنواره آسمان هشتم در روستای کردر برگزار می شود
فرماندار میناب در دومین نشست هماهنگی جشنواره فرهنگی، هنری و ورزشی آسمان هشتم در این شهرستان گفت: جشنواره آسمان هشتم برای دهمین سال در روستای کردر رضوی شهرستان میناب استان هرمزگان برگزار می شود.

ابوذر مهدی نخعی با بیان این که جشنواره آسمان هشتم عزت فرهنگی هرمزگان را افزایش داده است، جشنواره بین المللی امام رضا(ع) را مهمترین رخداد فرهنگی و هنری در ایران دانست و افزود: از آنجایی که جشنواره آسمان هشتم به محوریت روستای کردر رضوی از سلسله برنامه های این جشنواره است، در راستای هر چه باشکوه تر شدن آن از همه ظرفیت های فرهنگی در شهرستان میناب باید استفاده شود.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری 10 سال پیاپی جشنواره آسمان هشتم در میناب، گفت: اکنون پس از یک دهه برگزاری، این جشنواره باید پیام های مثبت فرهنگی منطقه را به دیگر نقاط کشور مخابره کند.

یادآور می شود؛ جشنواره فرهنگی هنری و ورزشی آسمان هشتم از سری برنامه‌های جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) است که هر ساله در دهه کرامت و همزمان با میلاد حضرت فاطمه معصومه‌(ع) و با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی در روستای کردر رضوی میناب آغاز می شود و تا میلاد حضرت علی بن موسی‌الرضا(ع) ادامه دارد.

۲۲ تیر ۱۳۹۵ ۰۸:۳۳

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.