اخبار

سید جواد جعفری: احادیث رضوی، گنجینه ارزشمندی برای شاعران است

سید جواد جعفری: احادیث رضوی، گنجینه ارزشمندی برای شاعران است
دبیر جشنواره بین‌ المللی امام رضا (علیه السلام)، گفت: احادیث رضوی گنجینه با ارزشی هستند که هنرمندان به ویژه شاعران می‌ توانند برای خلق آثار خود از آنها الهام بگیرند.

به گزارش واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا (علیه السلام) در استان کهگیلویه و بویراحمد، سیدجواد جعفری بهترین زبان انتقال معارف دینی را شعر دانست و بیان کرد: احادیث رضوی گنجینه با ارزشی هستند که هنرمندان به ویژه شاعران می‌ توانند برای خلق آثار خود از آنها الهام بگیرند؛ چرا که شعر بهترین و تاثیرگذارترین بیان برای انتقال مفاهیم دینی است.

وی با اشاره به حدیثی از امام رضا (علیه السلام) در رابطه با خیرخواهی نسبت به دیگران، اظهار کرد: امام رضا (علیه السلام) به نقل از پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله وسلم) فرمودند: «بهترین مسلمان کسی است که فراگیری خیرخواهی بیشتری داشته باشد»، بنابراین سازمان و افرادی که فعالیت فرهنگی در جامعه انجام می‌ دهند، مصداق این حدیث محسوب می‌ شوند.

جعفری، به دغدغه‌ های مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگ کشور اشاره کرد و گفت: با ارزش‌ ترین کارها، کار فرهنگی است که با استفاده از آموزه‌ های اهل بیت (علیهم السلام) انجام شود، هیچ دلسوزی بالاتر از کار فرهنگی نیست؛ چرا که معضلات فرهنگی دغدغه جامعه است که نسبت به آن باید چاره اندیشی شود.

دبیر جشنواره بین‌ المللی امام رضا (علیه السلام)، فعالیت‌ های فرهنگی را نسخه شفابخش جامعه برای رفع آسیب‌ های اجتماعی دانست و تصریح کرد: اهتمام به فعالیت‌ های فرهنگی می‌ تواند از طریق بهره‌ گیری از آموزه‌ های دینی ائمه اطهار (علیهم السلام) به‌ ویژه امام رضا (علیه السلام) انجام شود.

مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع)،با اشاره به اینکه برخی شاعران فقط به ظواهر زندگی امام رضا (علیه السلام) در اشعارشان می‌ پردازند، دلیل این امر را فقدان معرفت عمیق در این زمینه دانست و اظهار کرد: دلیل اینکه بیشتر به جنبه‌ های شکلی حوزه فرهنگ و معارف رضوی مثل گنبد، گلدسته، شفاعت، کرامت و ... پرداخته می‌ شود، این است که ما مطالعه و شناخت کمتری نسبت به معارف اهل بیت (علیهم السلام) داریم، هر چند پرداختن به این موارد در جای خود ارزشمند است اما مهم این است که ما عمق معارف و آموزه‌ های اهل بیت (علیهم السلام) را استخراج و به همگان بیاموزیم.

۲۶ تیر ۱۳۹۵ ۱۳:۰۲

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.