اخبار

سید جواد جعفری: خطا و اشتباه در برنامه های جشنواره امام رضا (ع) قابل جبران نیست

سید جواد جعفری: خطا و اشتباه در برنامه های جشنواره امام رضا (ع) قابل جبران نیست
مدیرعامل بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا (علیه السلام) با اشاره به اینکه در زمینه برگزاری جشنواره امام رضا (علیه السلام) اشتباه قابل جبران نیست، گفت: اگر نام اهل بیت (علیهم السلام) مخدوش شد، قابل بازگشت نیست.

به گزارش واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا (علیه السلام) در استان کهگیلویه و بویراحمد، سید جواد جعفری در نشست مشترک با اعضای کمیته برنامه جشنواره آئین های نمایشی و پرده خوانی رضوی و روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، بیان کرد: فعالیت های فرهنگی براساس قانونی طراحی شده که مجموعه فعالیت های آن برپایه قرآن و اهل بیت(علیهم السلام) است.

وی با بیان اینکه برنامه های ما نیز در راستای قانون، قرآن، اهل بیت (علیهم السلام) و سیاست های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می شود، اظهار کرد: این کار چون دلی و اعتقادی است باید انتظار داشت که در فضای فرهنگی جامعه تاثیرگذار باشد و آگاهی مردم را افزایش دهد.

مدیرعامل بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا (علیه السلام) به روحیه کاری و ولایت مداری مردم این استان اشاره و خاطرنشان کرد: باید روحیه اخلاص و ولایت مداری مردم کهگیلویه و بویراحمد به همه نقاط کشور گسترش پیدا کند.

جعفری، ماموریت آگاهی بخشی دستگاه های فرهنگی در فضای امروزی را ضروری دانست و ادامه داد: باید در جهت رشد و آگاهی فرهنگی افراد جامعه تلاش کنیم.

این مسئول فرهنگی و هنری کشور، افزود: 9 سال تا سند چشم انداز فرهنگی 1404 فرصت داریم تا به نقطه ای برسیم که مردم ما انقلابی، ایثارگر، باتقوا و وفادار به نظام مقدس جمهوری اسلامی باشند.

وی اذعان کرد: مردم  و مسئولان استان کهگیلویه و بویراحمد با روحیه ای که امروز بروز دادند، زودتر به سند چشم انداز نزدیک می شوند و همه اینها مدیون تلاش هایی است که در سایه وجود بابرکت اهل بیت(علیهم السلام) صورت می گیرد.

جعفری، با بیان اینکه مسئولان کهگیلویه و بویراحمد بر تاثیرگذاری و مخاطب پسند بودن فعالیت های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه برنامه های رضوی، این استان اذعان دارند، یادآور شد: این برنامه ها چون با نام اهل بیت (علیهم السلام) عجین شده برکت داشته و مردم با عشق به این بزرگواران فعالیت می کنند.

مدیرعامل بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا (علیه السلام) فعالیت برای اهل بیت (علیهم السلام) را با سایر بخش ها متفاوت دانست و عنوان کرد: فعالیت هایی که شما در این استان در راستای ترویج فرهنگ ائمه انجام می دهید، بالاتر از عبادت است؛ زیرا که فعالیت های شما تعداد مخاطبان را بالا برده و عطش زیارت امام رضا (علیه السلام) را برای مردم بیشتر می کند.

وی با اشاره به اینکه در زمینه برگزاری جشنواره امام رضا (علیه السلام) هر اشتباهی قابل جبران نیست، افزود: اگر نام اهل بیت (علیهم السلام) مخدوش شد، قابل بازگشت نیست؛ لذا مراقبت از برگزاری مطلوب جشنواره ها و نام امام رضا (علیه السلام) ضروری است.

این مسئول فرهنگی و هنری کشور در ادامه، به نقشه قدمگاه های امام رضا (علیه السلام) اشاره و تصریح کرد: مسیر حرکت امام در این نقشه دقیق و معتبر بوده؛ شاید امام رضا (علیه السلام) در حد یک توقف در این مسیر حضور داشته، ولی در اینکه امام از مسیر این استان عبور کرده اند هیچ شکی نیست.

وی دهه کرامت را، دهه ترویج شعائر دینی و اسلامی دانست و اظهار کرد: عمده برنامه های دهه کرامت با مسئولیت ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور و با محوریت مردمی برگزار می شود.

جعفری، گفت: با توجه به اینکه هشت جشنواره امام رضا(ع) در سطح شهرستان های این استان به صورت استانی برگزار می شود، آثار ارائه شده در این جشنواره ها را می توان در جشنواره های موضوعی امام رضا(ع) شرکت داد.

مدیرعامل بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا (علیه السلام) در ادامه با بیان اینکه رابطه عاطفی بالایی بین مدیریت مجموعه و همکاران در این اداره کل وجود دارد، یادآور شد: این رابطه بیشتر از آنچه اداری باشد، رابطه ای دلی و موجب پیشبرد اهداف فرهنگی می شود.

وی فضای همدلی در استان کهگیلویه و بویراحمد را برای همه آشکار دانست و افزود: این کار مایه افتخار بوده و نشانه مدیریت فرهیخته در استان است.

جعفری، با بیان اینکه هر شهرستان این استان با توجه به بضاعت و ظرفیت خود در زمینه گسترش فرهنگ رضوی تلاش می کند، عنوان کرد: هر کسی نمی تواند برای اهل بیت (علیهم السلام) فعالیت کند، زیرا این کار و تلاش توفیق می خواهد.

این مسئول فرهنگی و هنری کشور، گفت: بدون عشق به امام رضا (علیه السلام) و اهل بیت (علیهم السلام) نمی توان جشنواره و برنامه ای را برگزار کرد.

در این نشست هریک از اعضا نظرات و پیشنهادات خود را در زمینه اجرای مطلوب جشنواره آئین های نمایشی و پرده خوانی رضوی در مرکز استان و شهرستان های کهگیلویه و بویراحمد ارائه کردند.

۲۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۹:۲۶

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.