اخبار

مقالات برگزیده همایش سیمای امام رضا(ع) در آیینه ادبیات پایداری منتشر می شود/«عهدجانان» برگزیده جشنواره بین المللی کتاب سال رضوی شد

مقالات برگزیده همایش سیمای امام رضا(ع) در آیینه ادبیات پایداری منتشر می شود/«عهدجانان» برگزیده جشنواره بین المللی کتاب سال رضوی شد
دبیر همایش سیمای امام رضا(ع) در آیینه ادبیات پایداری گفت: مقالات برگزیده همایش در کتاب «عهد جانان 3» و همچنین در مجلات علمی پژوهشی کشور همچون «فصلنامه فرهنگ رضوی» منتشر می شود.

ابراهیم رحیمی زنگنه، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه درباره جایگاه همایش «سیمای امام رضا(ع) در آیینه ادبیات پایداری» در سطح کشور اظهار کرد: خوشبختانه این همایش از جایگاه ویژه ای در کشور برخوردار است تا جایی که پس از چندین سال برگزاری، به خوبی شناخته شده  و در اکثر دانشگاه ها و مراکز آموزشی عالی کشور هدف حضور اساتید و دانشجویان است.

وی درباره نوآوری های اعمال شده در این دوره از همایش گفت: در این دوره از همایش ضمن ارسال پوستر فراخوان و بروشور همایش به مراکز آموزشی و دانشگاهی سراسر کشور، از طریق پایگاه های اینترنتی، سایت های مرتبط با موضوعات و فعالیت های رضوی، شبکه های اجتماعی، پست های الکترونیک (ایمیل) و پخش تیزرهای تبلیغاتی  نسبت به جذب آثار علاقمندان و پژوهشگران اقدام شد. همچنین، به منظور جذب آثار بیشتر در همایش از ظرافت حمایتی و پشتیبانی فصلنامه علمی پژوهشی  ادبیات پایداری دانشگاه شهید باهنر کرمان برای چاپ مقالات برگزیده همایش استفاده می شود.

رحیمی زنگنه درباره برنامه های دبیرخانه برای انتشار مقالات برتر اعلام کرد: آثار برگزیده همایش و مقالات موردتایید هیئت داوران در کتاب مجموعه مقالات با نام «عهد جانان 3» منتشر می شود؛ علاوه بر این و طبق تفاهم با فصلنامه علمی پژوهشی «ادبیات پایداری» چاپ دانشگاه شهید باهنر کرمان، هفت مقاله برگزیده در این فصلنامه چاپ می شود، البته فصلنامه علمی پژوهشی «فرهنگ رضوی» چاپ بنیاد امام رضا(ع)  نیز همواره پشتیبان دبیرخانه بود و تعدادی از مقالات نیز برای چاپ به آن ارسال می شود.
برگزاری نشست های اتاق فکر در جهت ارتقای همایش
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه درباره تاثیرات اتاق فکر بر ارتقای همایش و اعمال نوآوری ها و ابتکارات دبیرخانه تصریح کرد: اعضای اتاق فکر که همگی از نخبگان، فرهیختگان و کارشناسان خبره حوزه فرهنگ هستند طی چند سال اخیر به صورت فعال و پویا در نشست ها شرکت کرده اند و یقیناً همفکری و مشورت آنها سهم بسزایی در برگزاری کیفی آثار همایش داشته است.

وی با اشاره به توجه دبیرخانه به موضوع اقتصاد مقاومتی و سبک زندگی در برگزاری همایش و اعلام فراخوان آن بیان کرد: هدف از این اقدام بازتاب پژوهش و تحقیق در عرصه اقتصاد مقاومتی  و سبک زندگی ائمه معصومین(ع) به ویژه امام رضا(ع) بوده است و از آنجایی که موضوع اقتصاد مقاوتی یکی از فلسفه های مهم زندگی معصومین علیهم السلام بوده و پیوندی ناگسستنی با ادبیات پایداری دارد، این موضوع را به عنوان بخش ویژه در همایش گنجاندیم.
نظارت بر برنامه های همایش
رحیمی زنگنه درباره اعمال نظارت در بخش های عمومی و تخصصی این همایش ابراز کرد: علاوه بر موضوعات عمومی که در اتاق فکر مطرح شد به بحث نظارت در اتاق فکر همایش نیز پرداختیم و تدابیر و اقدامات لازم را جهت رسیدن  همه ارکان همایش  به شاخص های موردنظر ارزیابان انجام داده ایم و امیدواریم امسال شاهد برگزاری همایش به عنوان یکی از برنامه های موضوعی منتخب باشیم.
وی درباره برنامه دبیرخانه برای مستندسازی آثار برگزیده اعلام کرد: برای این منظور هم چاپ مجموعه مقالات همایش را در دستور کار قرار دادیم و هم تهیه گزارشی مکتوب به همراه بازتاب رسانه ای همایش را در نظر گرفته ایم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با اعلام برگزاری باشکوه آیین اختتامیه این همایش تاکید کرد: در مراسم اختتامیه که 20 مردادماه 95برگزار شد یکی از سخنرانان متخصص کشوری در حوزه فرهنگ رضوی از جامعه محققان و مدرسان حوزه علمیه قم سخنرانی کرد، همچنین، برنامه های جانبی نظیر نمایشگاه آثار رضوی و برنامه های هنری نیز برگزار شد.

«عهدجانان» برگزیده جشنواره بین المللی کتاب سال رضوی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه هم چنین از برگزیده شدن کتاب«عهدجانان» که در بردارنده مجموعه مقالات همایش سیمای امام رضا(ع) در آیینه ادبیات تطبیقی فارسی و عربی است در نهمین جشنواره بین المللی انتخاب کتاب سال رضوی خبر داد و گفت: این کتاب در این جشنواره در محور علوم و معارف رضوی با رویکرد علمی و پژوهشی حائز رتبه دوم شد.
وی افزود: همایش سیمای امام رضا(ع) در آیینه ادبیات تطبیقی فارسی و عربی سال گذشته و در قالب چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع)  به میزبانی کرمانشاه برگزار شد که مجموعه مقالات آن در قالب کتاب عهد جانان چاپ و منتشر شد.

۴ شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۴۵

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.