اخبار

سید جواد جعفری در نشست کمیته برنامه ریزی پانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع): فرهنگ رضوی به گفتمان روز جامعه تبدیل شود

سید جواد جعفری در نشست کمیته برنامه ریزی پانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع): فرهنگ رضوی به گفتمان روز جامعه تبدیل شود
سید جواد جعفری در نشست کمیته برنامه ریزی پانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در اصفهان به حدیثی از رسول گرامی اسلام مبنی بر اینکه محبوب ترین آفریدگان کسانی هستند که بخشنده ترین هستند، گفت: یکی از مصادیق بارز افراد بخشنده کسانی هستند که در حوزه فرهنگ رضوی فعالیت می کنند.

به گزارش واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع)، مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) افزود: افرادی که سخاوتمندانه تمام استعداد، زمان و توان خود را در جهت تعمیق و صیانت از فرهنگ اسلامی و ایرانی و مبارزه با تهاجم فرهنگی به کار گرفته اند و در جهت تعمیق و ترویج فرهنگ اهل بیت و ارزش های دین خدا کار می کنند از مصادیق بارز این حدیث نبوی هستند.
وی ادامه داد: دست اندرکاران جشنواره امام رضا(ع) هم از مصادیق بارز اشخاص بخشنده و محبوب هستند که در جهت تعمیق آموزه های ائمه اطهار (علیهم السلام) و گسترش فرهنگ رضوی تلاش می کنند.

مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) افزود: کاری که مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانها و سایر دست اندرکاران جشنواره در دوره چهاردهم جشنواره بین المللی امام رضا(ع) انجام دادند علاوه بر وظیفه ذاتی آنهاُ به دلیل عشق و علاقه آنها ساحت به امام رضا(ع) است.
جعفری به رشد دوره چهاردهم جشنواره امام رضا(ع) اشاره کرد گفت: در دوره چهاردهم این جشنواره نسبت به دوره های قبل جهشی اتفاق افتاد که حاصل تلاش های دست اندرکاران جشنواره در حوزه های مختلف است.
وی افزود: جا دارد از تدابیر و تلاش های دبیران و مجریان برگزاری این برنامه ها که با اعتقاد قلبی نسبت به این موضوع کار می کنند قدردانی ویژه شود.
مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(علیه السلام) چهاردهمین جشنواره بین المللی امام رضا(علیه السلام) را کم نظیر توصیف کرد  و افزود: آثاری که در این جشنواره تولید شد قابلیت این را دارد  که بتواند به نقاط مختلف دنیا و سراسر کشور عرضه شود. در دوره چهاردهم ۲۴۰۰ نقطه جهان میزبان برنامه های جشنواره بین المللی امام رضا(علیه السلام) بود.
دبیر جشنواره بین المللی امام رضا(ع) به آثار فاخری که در قالب این جشنواره تولید می شود اشاره و خاطرنشان کرد: تتاترهای رضوی که در به جشنواره تتاتر رضوی عرضه شد در سالن های تتاتر کشوربه روی صحنه می رود آثار فاخر مکتوب، فیلم ها و آثار هنری در حوزه فرهنگ رضوی تولید شد که تمام این دستاوردها به دلیل تلاش استان های میزبان جشنواره بوده است.
وی گفت: در شورای مشورتی جشنواره بین المللی امام رضا(علیه السلام) که با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ارشاد و نمایندگان مختلف دستگاهها  برگزار شد؛ ۵ محور برای پیگیری تعین شد که به مدت دو روز این محورها در تهران مورد بررسی  و ارزیابی قرار گرفت و حاصل آن  برای جمع بندی به نشست اصفهان موکول شد.

سید جواد جعفری ضمن تقدیر از پشتیبانی معاونت های تخصصی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دستگاه های عضو جشنواره بین المللی امام رضا(ع) گفت: در ۶ کارگروه تخصصی و با حضور نمایندگان معاونت های تخصصی وزارت ارشاد و اعضای کارگروه های تخصصی این ۵ محور کارشناسی و جمع بندی شد و نتیجه آن امروز درحضور رییس هیات مدیره بنیاد بین المللی امام رضا(علیه السلام) مورد تصویب قرار می گیرد.
مدیرعامل بنیاد بین المللی  امام رضا(علیه السلام) جشنواره بین المللی امام رضا(علیه السلام) را حاصل کار گروهی دانست و گفت: هیچ فرد و سازمانی نمی تواند بگوید این کار به تنهایی انجام می شود استان ها برای برگزاری این جشنواره همت و تلاش کردند و بنیاد بین المللی امام رضا(علیه السلام) زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شکل گرفت و تمام مصوبات این جشنواره در هیئت مدیره مصوب می شود و این مساله کار جمعی و گروهی است.
وی با با بیان اینکه همان طور که در دهه کرامت همه ایران به احترام امام رضا(علیه السلام) قیام می کند امید داریم فرهنگ رضوی به گفتمان روز جامعه تبدیل شود تصریح کرد: باید کاری کنیم در طول سال این گفتمان در جامعه حاکم شود و امروز هیچ کاری بالاتر از کار در حوزه فرهنگ رضوی نیست تا همه مشمول این دعای امام رضا(علیه السلام) قرار گیریم که فرمودند: خدا رحمت کند کسی که امر ما را احیا کند. 
در نشست کمیته برنامه ریزی پانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(علیه السلام) همچنین رسول زرگرپور استاندار اصفهان ضمن خیر مقدم گویی به میهمانان این نشست، به ایراد سخن پرداخت.
گفتنی است؛ نشست کمیته برنامه ریزی پانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(علیه السلام) با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(علیه السلام) و مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان های کشور به مدت دو روز در اصفهان برگزار شد.

۱۳ مهر ۱۳۹۵ ۱۳:۰۹

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.