اخبار

بلوغ عظیم‌ترین جشنواره ولایی کشور/ انتشار فراخوان دوره پانزدهم جشنواره امام رضا(ع)

بلوغ عظیم‌ترین جشنواره ولایی کشور/ انتشار فراخوان دوره پانزدهم جشنواره امام رضا(ع)
«جشنواره بین‌المللی امام‌رضا(ع)» عنوان عظیم‌ترین جشنواره فرهنگی، هنری و ولایی کشور است که اختتامیه چهاردهمین دوره آن کمتر از سه ماه قبل در مشهدالرضا(ع) برگزار شد. «جشنواره بین‌المللی امام‌رضا(ع)» عنوان عظیم‌ترین جشنواره فرهنگی، هنری و ولایی کشور است که اختتامیه چهاردهمین دوره آن کمتر از سه ماه قبل در مشهدالرضا(ع) برگزار شد.

 

این جشنواره به مناسبت میلاد فرخنده امام علی بن موسی الرضا(ع)،و خواهر بزرگوارشان حضرت معصومه(س) و بزرگداشت حضرت شاهچراغ(ع)، از یکم تا یازدهم ذی‌القعده موسوم به «دهه کرامت» برگزار می‌شود؛ دهه‌ای که بیشترین جشن‌های مذهبی کشور را شامل می‌شود.
این جشنواره که تاکنون چهارده دوره آن تحت اشراف بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) برگزار شده، اکنون علاوه بر بلوغ فکری، به بلوغ سنی هم رسیده و برای پانزدهمین دوره در بخش‌های استانی، ملی و بین‌الملل فراخوان منتشر کرده است.

شدت استقبال از برنامه‌های موضوعی جشنواره به حدی است که در دوره دوازدهم ۹۴۶ هزار نفر در آن شرکت کردند! به عنوان مثال، در جشنواره بین‌المللی «نامه‌ای به امام رضا (ع)» که همه‌ساله به میزبانی مازندران برگزار می‌شود، در دوره گذشته بیش از ۱۳۷ هزار نامه در دبیرخانه دریافت شد و در جشنواره کتابخوانی رضوی نیز بیش از 238 هزار شرکت کننده حضور داشتند که نشان از گستردگی جشنواره و عمق محبت ایرانیان به سلطان خراسان است.
این جشنواره در کنار توجه به کمیت، از کیفیت نیز غافل نشده و با آسیب‌شناسی برنامه‌ها، سعی در ارتقای محتوای جشنواره دارد و برای این مهم اقداماتی نظیر تشکیل اتاق فکر در ۳۱ استان کشور، انتخاب دبیر تخصصی برای بخش‌های مختلف، نظارت و ارزیابی جشنواره تحت شیوه‌نامه مدون و انتخاب برنامه‌های موضوعی برتر از جمله آن‌هاست.

* موضوعات کلی جشنواره امام رضا(ع)


برای جشنواره‌های سراسری هفت بخش کلی در نظر گرفته شده که عبارتند از: فرهنگی، هنری، پژوهشی، سینمایی، مطبوعاتی و دیجیتالی، کودک و نوجوان و بخش دانشگاهیان.
یک بخش نیز به صورت ویژه معرفی شده که برنامه‌هایی نظیر بزرگداشت امامزادگان، بزرگداشت قدمگاه‌های امام رضا(ع)، هفته‌های فرهنگ رضوی و جشن‌های مردمی دهه کرامت را شامل می‌شود.
بخش بین‌الملل با محوریت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با همکاری مجمع جهانی اهل بیت(ع)، جامعه المصطفی العالمیه و مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش برگزار می‌شود و بیش از ۷۰  کشور از چهار قاره جهان شامل کشورهای آمریکا، آلمان، اتریش، آرژانتین، اسپانیا، اندونزی، امارات، الجزایر، انگلستان، ایتالیا، بوسنی، برزیل، ژاپن، روسیه، سوئد، فرانسه، هند، نیجریه و ... میزبان آن هستند.

فراخوان هر یک از برنامه‌های موضوعی جشنواره امام رضا(ع) به زودی از سوی دستگاه‌های مرتبط منتشر می‌شود. وبگاه شمس توس به نشانی www.shamstoos.irبرای اطلاع از جزئیات فراخوان پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع)، اعلام شده است. همچنین سامانه پیام کوتاه به شماره ۳۰۰۰۷۸۸۸ و شماره تلفن ۰۵۱۳۲۲۸۳۰۴۴ پل ارتباطی میان جشنواره و مخاطبان است.
مراسم افتتاحیه پانزدهمین دوره جشنواره امام رضا(ع) در اولین روز ماه ذی القعده در قم و اختتامیه آن در ۱۱ ذی القعده در شب میلاد مسعود حضرت امام رضا(ع) در مشهد مقدس برگزار می‌شود. «سیدجواد جعفری» دبیری این جشنواره بین‌المللی را برعهده دارد.


۱۷ آبان ۱۳۹۵ ۰۸:۱۸

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.