اخبار

همایش "سیمای امام رضا(ع) در فرهنگ و ادب عامه" در کرمانشاه برگزار می شود

همایش "سیمای امام رضا(ع) در فرهنگ و ادب عامه" در کرمانشاه برگزار می شود
سرویس کرمانشاه- سرپرست معاونت فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: همایش "سیمای امام رضا(ع) در فرهنگ و ادب عامه" دهه کرامت سال آینده در کرمانشاه برگزار می شود.
پیمان جسری در گفتگو با خبرنگار کردپرس، اظهارداشت: همایش "سیمای امام رضا(ع) در فرهنگ و ادب عامه" دهه کرامت سال آینده در کرمانشاه برگزار می شود.
وی با اشاره به اینکه این همایش در دو محور مطالعات نظری و ادبی و یک بخش ویژه برگزار خواهد شد، افزود: "تبیین اندیشه های امام رضا(ع) مبتنی بر اصول و فروع دین در گستره فرهنگ و ادب عامه"، "بررسی موضوعی آموزه های علمی، دینی، تربیتی و اخلاقی امام رضا(ع) در فرهنگ و ادب عامه"، "تحلیل کارکردی آموزه های علمی، دینی، تربیتی و اخلاقی امام رضا(ع) در فرهنگ و ادب عامه" و ... از موضوعات بخش مطالعات نظری می باشد.
سرپرست معاونت فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه تصریح داشت: "نقد ساختاری اندیشه های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و ... امام رضا(ع) در فرهنگ و ادب عامه و ادب محلی"، "تحلیل کاربردی بلاغی، نشانه، معناشناختی و جلوه های سیمای امام رضا(ع) در فرهنگ و ادب عامه"، "مقایسه ساختاری در محتوای گونه های فرهنگ وادب عامه و محلی رضوی در جغرافیای قومیت ها و استان ها" و سایر موضوعات زیرمجموعه های محور مطالعات ادبی خواهد بود.
وی ازبرگزاری یک بخش ویژه در این همایش خبرداد و بیان داشت: در این بخش به تولید آثاری پرداخته می شود که محتوا و مضمون آن بر حول محور کرامت انسانی با الهام از آموزه های قرآنی، رضوی و سایر ائمه معصومین باشد.
جسری ادامه داد: پژوهشگران در این بخش می توانند براساس یک آیه از قرآن یا یک حدیث از معصومین که مبتی بر کرامت انسانی باشد مقالات خود را به دبیرخانه این همایش ارسال کنند، برگزیدگان این بخش علاوه بر اهدای لوح سپاس و تندیس جشنواره از جوایز نقدی نیز برخودارخواهند شد.
وی درخصوص اهداف برگزاری این همایش نیز گفت: "کتابت، اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی"، "گسترش فعالیت های پژوهشی مرتبط با سیره ائمه معصومین به ویژه امام رضا(ع)"، "گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان برتر آثارپژوهشی در زمینه سیره و معارف امام رضا(ع)" و کمک به گسترش این آثار از جمله اهداف برگزاری این همایش است.
سرپرست معاونت فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه زمان ارسال مقالات به دبیرخانه این همایش را تا 25 اسفند ماه اعلام کرد و یادآورشد: پژوهشگران می توانند مقالات خود را از طریق سامانه ثبت نام و دریافت مقالاتportal.shamstoos.ir یا ایمیل دبیرخانه razavi.ksh@chmail.ir ارسال کنند.
۲۱ آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۰۶

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.