اخبار

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) در حرم حضرت شاهچراغ (ع): معرفی حضرت شاهچراغ (ع) اولویت تولیدات جشنواره‌های استان فارس باشد

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) در حرم حضرت شاهچراغ (ع): معرفی حضرت شاهچراغ (ع) اولویت تولیدات جشنواره‌های استان فارس باشد
مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) گفت: باید معرفی شخصیت حضرت احمد بن موسی (ع) در سطح ملی و بین‌المللی هدف جشنواره‌های استان فارس باشد. به گزارش واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع)، اکبر شیخ در سفر یک روزه خود به شیراز با حجت‌الاسلام احمد سلامی، معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) دیدار و گفتگو کرد.
وی در این دیدار ضمن تبریک اعیاد خجسته ماه شعبان به ویژه میلاد با سعادت حضرت علی‌اکبر (ع) و روز جوان و ولادت پر خیر و برکت حضرت امام زمان (عج)، بر لزوم تقویت همکاری بین آستان مقدس حضرت شاهچراغ (ع) و بنیاد بین‌المللی حضرت امام رضا (ع) تاکید کرد.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) اظهار کرد: باید با همکاری آستان مقدس حضرت احمد بن موسی (ع) در این بنیاد کارهای ارزشمندی انجام شود.
شیخ با اشاره به اینکه به مناسبت ششم ذیقعده در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس جشنواره شعر اقوام برگزار می‌‌شود، اظهار کرد: امسال در چهار نقطه کشور با محوریت مناطق مرزی و مناطق محل سکونت اهل تسنن مراسم ویژه‌ای در این روز برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه مسئولان آستان مقدس حضرت شاهچراغ (ع) پیشنهادات خود را در حوزه پژوهش و تولید محتوا به دبیرخانه بنیاد امام رضا (ع) ارائه دهند، تصریح کرد: باید تولیداتی با هدف معرفی این امام زاده جلیل‌القدر برای رده‌های سنین مختلف و در مقاطع مختلف مانند آموزش و پرورش، دانشگاه، حوزه‌های علمیه و غیره صورت گیرد زیرا حتی طلاب برخی حوزه‌های علمیه استان فارس که از مرکز استان فاصله دارند شاید حضرت شاهچراغ (ع) را به خوبی نشناسند بنابراین باید هم برای داخل کشور و هم برای خارج از کشور محتواهای مناسب تولید شود.
مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) با اشاره به اینکه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس نماینده این بنیاد در استان است، بیان کرد: دانش‌نامه حضرت احمد بن موسی (ع) باید با محوریت این اداره کل در استان فارس تهیه و تدوین شود.
شیخ بر لزوم هم‌افزایی این دو نهاد در تمامی حوزه‌ها تاکید کرد و افزود: ویژه برنامه‌های دهه کرامت باید در هر سه حرم اهل بیت (ع) در ایران اسلامی با کیفیت بسیار خوب برگزار و دعوت‌نامه‌های مربوط به سومین حرم اهل بیت (ع) توسط آیت‌الله سیّد علی‌اصغر دستغیب، تولیت حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) برای میهمانان ارسال شود.

وی همچنین از تعامل بسیار خوب مسئولان حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) با خبرنگاران و عکاسان خبری خبرگزاری فرهنگ رضوی در استان فارس تقدیر و تشکر کرد و گفت: خبرنگاران این خبرگزاری در مدت کم فعالیت این خبرگزاری توانستند عملکرد بسیار خوبی از خود ارائه دهند و از تیم رسانه‌ای خبرگزاری فرهنگ رضوی در استان فارس برای حضور در آئین اختتامیه جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) در مشهد دعوت می‌شود.
مدیرعامل بنیاد بین‌المللی حضرت امام رضا (ع) در بخش پایانی سخنان خود بر لزوم هدفمند بودن تولیدات محتواهای مربوط به آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) تاکید کرد.
شیخ با اشاره به اینکه یکی از مشکلات مطرح شده از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور نبود منابع مناسب درباره حضرت شاهچراغ (ع) است که به عنوان مرجعی برای مسابقات کتابخوانی معرفی شود، خاطرنشان کرد: اگر محتواهای غنی در این زمینه تولید شود سطح مسابقات کتابخوانی با موضوع سومین حرم اهل بیت (ع) نیز ارتقا می‌یابد.
حجت‌الاسلام احمد سلامی، معاون تبلیغات و ارتباطات آستان مقدس حضرت شاهچراغ (ع)، نیز در این دیدار به تشریح اهم فعالیت‌های صورت گرفته در این بارگاه نورانی پرداخت و گفت: بخش عمده همایش‌های برگزار شده درباره حضرت شاهچراغ (ع) در حوزه ادبی و هنری بوده است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه معرفی شخصیت حضرت شاهچراغ (ع) تاکنون اقدامات اندکی انجام شده است، اظهار کرد: همایش مربوط به حضرت در سال گذشته با محوریت علمی و پژوهشی برگزار شد اما ارسال مقاله از سوی شرکت‌کنندگان به پشتوانه قوی و محکمی همچون بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) نیاز دارد.
معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی حرم حضرت شاهچراغ (ع) به برخی سفارش‌های ارائه شده به تعدادی از حوزه‌های علمیه قم در راستای تحقیق و پژوهش در خصوص حضرت احمد بن موسی (ع) نیز اشاره کرد و افزود: تولیدات علمی و پژوهشی علاوه بر کمک به تهیه و تدوین دانش‌نامه حضرت در تامین محتوای سریال مربوط به حضرت شاهچراغ (ع) و غنی سازی محتوای آن تاثیر بسیاری خواهد داشت.
حجت‌الاسلام سلامی همچنین به برگزاری مراسم ویژه بزرگداشت شهادت حضرت شاهچراغ (ع) از یکصد سال گذشته تاکنون در روز 17 رجب در شیراز اشاره و تاکید کرد: درخواست ثبت روز بزرگداشت شهادت حضرت شاهچراغ (ع) در تقویم رسمی کشور به وزارت ارشاد ارائه شده است که امیدواریم تسریع شود زیرا ثبت این رویداد در تقویم به ملی شدن بزرگداشت شهادت حضرت کمک بزرگی خواهد کرد.

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۹:۵۱

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.