اخبار

برگزاری برنامه شب شعر رایحه رضوی

برگزاری برنامه شب شعر رایحه رضوی
برنامه شب شعر رایحه رضوی از سری برنامه های پانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) در کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش رابط خبری بنیاد بین المللی امام رضا (ع) در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه؛ برنامه شب شعر رایحه رضوی از سری برنامه های  پانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) در راستای ترویج قرهنگ رضوی در شهرستان قصر شیرین، روز چهارشنبه ( 3خرداد) با حضور  امام جمعه، معاونت سیاسی فرمانداری  و فرماندهی سپاه  ناحیه شهرستان قصرشیرین، معاونت فرهنگی  و مطبوعاتی اداره  کل فرهنگ و ارشاد استان کرمانشاه، رئیس اداره امور فرهنگی و  روسا و شاعران شهرستانهای قصرشیرین، گیلانغرب، سرپل ذهاب و دالاهو  در تالار غدیر شهرستان قصرشیرین برگزار شد.
در ابتدای این مراسم  بهنام نوربخش، ریاست  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قصر شیرین ضمن خیر مقدم به حضار  و گرامیداشت عملیات غرور آفرین فتح خرمشهر ابراز خرسندی نمود و اظهار داشت؛ از اینکه  این برنامه در شهرستان قصر شیرین و به عنوان بانی برگزاری چنین مراسمی توسط معاونت فرهنگی انتخاب شده قدردانی می کنیم و امیدواریم امام رضا (ع) همه ما را به عنوان خادمان خود  قبول نماید.
در ادامه  حجت الاسلام و المسلمین ملکی، امام جمعه شهرستان قصر شیرین  ضمن تبریک فتح خرمشهر در عملیات بیت المقدس  و روز مقاومت و ایثار بیان داشت: اگر امروز ما در این محافل و گردهمایی ها و مراسم حضور به هم می رسانیم، مدیون خون رشادت و دلیرمردی شهدا هستیم ویادشان را باید همیشه گرامی بداریم .
در ادامه حجت الاسلام ملکی سخنانی در خصوص کرامت و ولایت امام رصا (ع) را بیان داشت   و خواستار برگزاری برنامه های بیشتری در راستای  ترویج فرهنگ رضوی شد.
همچنین معاون سیاسی فرمانداری شهرستان قصر شیرین بیان داشت: این شاعران  که نهضت عاشورایی و قیام امام حسین (ع) را همیشه زنده نگه داشتند و گفت این شعرا هستند که با اشعار زیبا و وصف ناپذیر خود امامان ما را تکریم کردند.
سپس پیمان جسری معاونت فرهنگی مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه و مسئول دبیرخانه جشنواره بین المللی امام رضا (ع) در استان، سخنانی را در خصوص برنامه  ها و فعالیت های بنیاد مذکور بیان نمود خاطر نشان کرد ، ما خواستار این هستیم که برنامه ها و فعالیت های بنیاد را هر چه بهتر در سطح استان و کشور گسترش دهیم سپس یک قطعه شعر در وصف امام رضا (ع) قرائت نمود که مورد تشویق حضار قرار گرفت.
در ادامه شاعران دعوت شده از شهرستانهای یاد شده به قرائت شعر خوانی در وصف امام رضا (ع) پرداختند.

۴ خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۱۲

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.