اخبار

جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) در ایستگاه پانزدهم و یک جهش تقریبی

جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) در ایستگاه پانزدهم و یک جهش تقریبی
در ماه ذی‌القعده امسال برای نخستین بار علمای اهل تسنن، نمایندگان اهل سنت و اقلیت‌های مذهبی در مجلس شورای اسلامی،در آیین پایانی جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) در مشهد مقدس حضور خواهند یافت.

امسال و در بهار پانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) اتفاقی خوب دیگری رخ می‌دهد، آیین اختتامیه این دوره برای نخستین بار در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) برگزار می‌شود و جشن میلاد حضرت خورشید در خانه او و در شامگاه میلاد باسعادتش با حضور خیل عظیم زائران و مجاوران رضوی برگزار خواهد شد.
اما در کنار این اتفاق مهم، در ماه ذی‌القعده امسال برای نخستین بار علمای اهل تسنن، نمایندگان اهل سنت و نمایندگان اقلیت‌های مذهبی در مجلس شورای اسلامی،در آیین پایانی جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) در مشهد مقدس حضور خواهند یافت.
اکبر شیخ مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) رویکردی تازه را در این بنیاد در پیش‌گرفته و در حال برنامه‌ریزی برای انجام فعالیت‌های متنوعی در حوزه فرهنگ رضوی است. او عقیده دارد که امام رضا(ع) مظهر وحدت میان مسلمان است، چون حتی در میان اهل تسنن افرادی همچون مختوم قلی حضور دارند که دو هزار بیت شعر در مدح ضامن آهو سروده‌است. برای همین از این دوره تقریب مذاهب اسلامی موردتوجه ویژه ماست و حتی پیروان بقیه ادیان نیز در جشنواره امام رضا(ع) حضور یابند.
دبیر جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) به گفتگوی حضرت ثامن‌الحجج(علیه آلاف تحیه والثناء) با سران ادیان و مذاهب دیگر اشاره دارد و می‌گوید: پیروان ادیان دیگر نیز به امام رضا(ع) علاقه دارند و من در میان اقلیت‌های مذهبی کشورمان انبوه آدم‌هایی را دیده‌ام که به خورشید هشتم عشق می‌ورزند.
او می‌گوید: به همین دلیل در دوران جدید برنامه‌های بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) سعی داریم ابعاد مختلف مغفول مانده شخصیت آن امام بزرگوار را به ارادتمندانشان نشان دهیم.به‌عنوان نمونه تصمیم داریم اشعار مختوم قلی درباره امام رضا(ع) را چاپ و منتشر کنیم.
رویکرد جدید جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) را باید به فال نیک گرفت و امید است در سالی که مشهد به‌عنوان مشهد پایتخت فرهنگ اسلامی در سال 2017 انتخاب‌شده است اتفاقاتی خارق‌العاده و بی‌نظیر در قالب جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) رخ دهد که همانا کمک هرچه بیشتر به وحدت اسلامی مورد نظر امام و بنیان‌گذار جمهوری اسلامی و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است.انشاالله.

۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۱۴

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.