اخبار

به علت گرمای هوا و امتحانات دانشگاه‌ها؛ دوازدهمین جشنواره ملی «مشاعره رضوی» در مهرماه جاری برگزار می‌شود

به علت گرمای هوا و امتحانات دانشگاه‌ها؛ دوازدهمین جشنواره ملی «مشاعره رضوی» در مهرماه جاری برگزار می‌شود
دبیر دوازدهمین جشنواره ملی «مشاعره رضوی» گفت: به علت گرمای هوا و نزدیک بودن امتحانات دانشگاه‌ها به زمان برگزاری دوازدهمین جشنواره ملی «مشاعره رضوی»،اختتامیه این دوره از جشنواره در نیمه دوم مهرماه جاری برگزار می‌شود. حمیده ماحوزی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر و دبیر جشنواره ملی «مشاعره رضوی» اظهار کرد: در همین راستا یازدهمین نمایشگاه فرهنگی و هنری رضوی نیز هم‌زمان با آن جشنواره در مهرماه جاری با حضور مسئولین استانی افتتاح می‌شود.
وی افزود: از دیگر برنامه‌های رضوی در استان هشتمین جشنواره استانی «مشاعره دانش‌آموزی رضوی» است که در چهارم مردادماه جاری، هم‌زمان با دهه کرامت با حضور دانش آموزان مشاعره کننده  از سراسر استان در بوشهر برگزار خواهد شد. 
دبیر دوازدهمین جشنواره ملی «مشاعره رضوی» ادامه داد: به مناسبت بزرگداشت دهه کرامت ویژه‌برنامه‌های فرهنگی و هنری متعددی در تمامی شهرستان‌ها، فرهنگسراها، انجمن‌ها و مؤسسات فرهنگی و قرآنی و  کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد برگزار می‌شود.
گفتنی است، بوشهر در چهاردهمین دوره جشنواره نیز میزبانی جشنواره «مشاعره رضوی» را عهده‌دار بود. دبیری این جشنواره را حمیده ماحوزی بر عهده داشت. جشنواره مشاعره رضوی با ثبت‌نام بیش از 380 نفر از حافظان شعر رضوی سراسر کشور آغاز به کارکرد و پس از داوری تلفنی در مرحله نخست تعداد 68 نفر شایسته راه‌یابی به بخش اصلی جشنواره شدند و در هشت مرحله به رقابت پرداختند درنتیجه این رقابت، هشت نفر به‌عنوان برگزیده در این دوره از جشنواره معرفی شدند. مراسم اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان در تاریخ 20 مردادماه 1395 برگزار شد.

یادآوری می‌شود؛ جشنواره بین‌المللی فرهنگی ـ هنری امام رضا(ع) همه‌ساله در ایام دهه کرامت به مناسبت سالروز ولادت باسعادت حضرت معصومه(س) و حضرت امام رضا(ع) و بزرگداشت حضرت شاه‌چراغ(ع) در عرصه ملی و بین‌المللی برگزار می‌شود که افتتاحیه این جشنواره در اولین روز ماه ذی‌القعده در قم و اختتامیه آن در ۱۱ ذی‌القعده در شب میلاد مسعود حضرت امام رضا(ع) در مشهد مقدس خواهد بود. اکبر شیخ دبیری این جشنواره بین‌المللی را بر عهده دارد.
۱۱ تیر ۱۳۹۶ ۱۲:۴۰

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.