اخبار

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) در نشست خبری عنوان کرد؛ حضور 80 خادم رضوی از نقاط مختلف جهان در اختتامیه جشنواره امام رضا(ع)

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) در نشست خبری عنوان کرد؛ حضور 80 خادم رضوی از نقاط مختلف جهان در اختتامیه جشنواره امام رضا(ع)
مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) در جمع خبرنگاران گفت: اختتامیه پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) 12 مردادماه از ساعت 17 تا 19 عصر در سالن همایش‌های صداوسیمای خراسان رضوی برگزار می‌شود.
اکبر شیخ ظهر دوشنبه در نشست خبری پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) که در تالار جلسات بنیاد برگزار شد، ضمن تبریک ولادت حضرت معصومه(س) اظهار کرد: دهه کرامت، دهه شادی، شورونشاط است که بر همین اساس شعار عملکرد امسال ما در این جشنواره «در شادی اهل‌بیت(ع) شادباشید» موردنظر قرارگرفته است.
وی افزود: ابن دوره از جشنواره در 31 استان با 332 برنامه در سطح ملی برگزار می‌شود که نسبت به دوره مشابه سال گذشته 80.9 درصد رشد داشته است.
مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) بابیان اینکه در سال گذشته 178 برنامه اجرایی شده است، ادامه داد: مجموع آثاری که تاکنون به دبیرخانه جشنواره ارسال‌شده است شامل 929 هزار و 489 اثر هست که این رشدی بالغ‌بر 87 درصدی ارسال آثار در سطح ملی و بین‌المللی را نشان می‌دهد.
وی مدت برگزاری جشنواره را از مردادماه تا آبان ماه جاری اعلام کرد و گفت: 257 هزار و 325 نهاد و سازمان در اجرای این دوره از جشنواره با بنیاد همکاری داشتند که این تعداد در سال گذشته 42 هزار و 509 سازمان و نهاد بوده است؛ در این زمینه با رشد 500درصدی مواجه هستیم.
شیخ با تأکید بر روحیه همکاری و همدلی میان تمام مجموعه‌های مشارکت‌کننده در برگزاری پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین تأثیرات این جشنواره با ترویج فرهنگ رضوی کاهش جرائم و آسیب‌های اجتماعی باشد.
وی با اشاره به انتقال دفتر خبرگزاری فرهنگ رضوی از تهران به مشهد ابراز کرد: راه‌اندازی موسسه احیا امر ولایت در حوزه انتشار محصولات و تولیدات بنیاد و نمایشگاه دائمی جهت فروش و نمایش آثار از دیگر اقدامات بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) در سال جاری بوده است.
افتتاح دفتر خبرگزاری فرهنگ رضوی در زنجان، گلستان و قم
مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) از افتتاح نمایندگی خبرگزاری فرهنگ رضوی در سه استان زنجان، گلستان و قم در دهه کرامت خبر داد و افزود: دفتر نمایندگی خبرگزاری فرهنگ رضوی روز پنجشنبه پنجم مردادماه جاری با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار می‌شود.
وی با اشاره به استفاده از ظرفیت 91 هزار و 200 هیئت مذهبی در خراسان رضوی ابراز کرد: به‌منظور مردمی کردن این جشنواره و مشارکت بیش‌ازپیش نهادهای مردمی و مشارکتی با این مجموعه تفاهم‌نامه منعقدشده است تا در جهت معرفت زدایی فعالیت‌های مشترکی با بنیاد انجام دهند.
شیخ ادامه داد: بنا بر سیره امام رضا(ع) در ایجاد فضای تعاملی، مناظره و گفتگویی بین مذاهب و اقلیت‌های مختلف یکی از اقدامات جشنواره دعوت از علمای شیعه و سنی است.
وی با تأکید بر ارتقا سطح هنری جشنواره خاطرنشان کرد: برای نخستین بار جشنواره عکس هشت (عکاسی با موبایل) فعالیت خود را با دریافت 10 هزار عکس آغاز کرده است؛ همچنین جشنواره فیلم رضوی در یزد نیز اقدام به برگزاری کارگاه‌های آموزشی در حاشیه برگزاری جشنواره کرده است.
مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) از برگزاری همایش بین‌المللی بانوان مروج فرهنگ رضوی در تاریخ نهم مردادماه جاری در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی خبر داد و گفت: در این برنامه پانزده نفر از بانوان فرهیخته جهان اسلام حضور دارند و آیت‌الله سید احمد علم الهدی، نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی و امام‌جمعه مشهد مقدس سخنرانی می‌کنند.
وی همچنین از برگزاری مجمع جهانی خادمان فرهنگ رضوی در تاریخ یازدهم مردادماه جاری در دانشگاه فردوسی مشهد خبر داد و افزود: در این برنامه نیز 80 خادم رضوی در عرصه بین‌المللی و 100 خادم فرهنگ رضوی داخلی حضور دارند.  دکتر ولایتی، آیت‌الله محسن قمی؛ معاون بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری و ریاض حسین پیرزاده؛ وزیر امور بین ایالتی پاکستان نیز ازجمله مهمانان این مراسم بین‌المللی هستند.
برگزاری پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) 12 مردادماه جاری در مشهد
شیخ ادامه داد: افتتاحیه پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) در تاریخ 12 مردادماه جاری از ساعت 17 تا 19 عصر در سالن همایش‌های صداوسیمای خراسان رضوی با حضور چهار خادم رضوی داخلی، چهار خادم رضوی خارجی و سه مهمان به همراه رونمایی از کتاب برگزار می‌شود.
وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت استان خراسان رضوی در اجرای جشنواره بیان کرد: با توجه به اینکه استان دارای نیروهای توانمند و متخصص هست در اجرای برنامه به ویژه پوشش خبری آن از تیم های بومی استفاده می کنیم.
مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) افزود: ازجمله فعالیت‌های بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) برای سال 2017 در هشت کشور ازجمله اندونزی، پاکستان، هند، روسیه و برزیل نشست  و همایش تخصصی با موضوع سیره و فرهنگ رضوی برگزار می‌شود.
ضرورت آسیب شناسی برنامه های پانزدهمین جشنواره امام رضا(ع)
وی از همکاری دو هزار و 200 نهاد آموزشی و دانشگاهی با این بنیاد خبر داد و گفت: در حوزه تولید محتوا امسال 64 اثر تولید شده که نسبت به تعداد 33 اثر سال گذشته شاهد رشد 94 درصدی در این بخش هستیم. در این خصوص یک دوره چهارجلدی کتاب با موضوع سبک زندگی در دست ویراستاری قرار دارد که با اتمام آن به چاپ می‌رسد.
شیخ با اشاره به بودجه بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) در سال جاری تصریح کرد: طی سال‌های 94 تا 96 بودجه بنیاد هیچ رشدی نداشته است و همان هشت میلیارد و 600 میلیون تومان باقی‌مانده است.
وی از آسیب‌شناسی تمامی برنامه های جشنواره خبر داد و اظهار کرد: براین اساس تمامی برنامه ها مورد نظارت قرار می گیرند و امکان دارد برای دوره بعد برنامه های جدید و خلاقانه دیگری جایگزین آنها شوند.
مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) با اشاره به نقش حوزه‌های علمیه در برگزاری جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) ابراز کرد: در خصوص ترویج فرهنگ رضوی چندین نهاد هستند که باید در کنار یکدیگر به فعالیت بپردازند که ازجمله آن‌ها می‌توان به حوزه‌های علمیه اشاره کرد.
وی ادامه داد: تاکنون حوزه علمیه قم، بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی، حوزه علمیه مشهد، مکتب نرجس و ... نشست‌های مشترکی برگزارشده است که امیدواریم دستاورد آن تولیدات علمی جدید باشد که بتواند موردتوجه مخاطبان در سطوح فردی، خانوادگی و اجتماعی قرار بگیرد.
شیخ اضافه کرد: همچنین در شورای عملی و پژوهشی بنیاد امام رضا(ع) اساتید حوزه علمیه حضور دارند که موضوعات را از دیدگاه حوزوی نقد و بررسی می‌کنند.
وی از اجرای طرح رایحه رضوی خبر داد و عنوان کرد: در قالب این طرح تمام تولیدات جشنواره در تمامی نمایشگاه‌های فرهنگی سراسر کشور به نمایش گذاشته می‌شود.
مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) ابراز کرد: تولید کتاب، پویانمایی، فیلم کوتاه و بلند ازجمله موضوعات مهمی است که در دوره‌های بعدی سرمایه‌گذاری ویژه‌ای در این خصوص صورت می‌گیرد.
۲ مرداد ۱۳۹۶ ۱۸:۵۷

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.