اخبار

محبت و مودت به اهل بیت(ع) عامل وحدت میان مسلمانان است

محبت و مودت به اهل بیت(ع) عامل وحدت میان مسلمانان است
امام جمعه اهل سنت کرمانشاه، گفت: اگر بر این مودت و محبت به اهل بیت(علیه السلام) اهتمام نداشته باشیم باید در ایمان خود شک کنیم.

به گزارش رابط خبری بنیاد بین المللی امام رضا (ع) در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه، ماموستا ملا محمد محمدی امام جمعه اهل سنت کرمانشاه، یکشنبه( ۸ مرداد) در همایش پایانی سیمای امام رضا در فرهنگ فرهنگ و ادب عامه، به بیان فضائل ائمه اطهار(ع) از دیدگاه قرآن کریم پرداخت و گفت: اهل سنت هم مانند اهل تشیع پایبند به اهل بیت نبوت و علاقه‌مند به خاندان عصمت و طهارت(ع) هستند.

 وی افزود: اهل سنت هم در ارادت و علاقه مندی به خاندان نبوت از شیعه جدا نیست و در این مسئله مشکلی با هم ندارند بلکه اشتراک هم دارند.

 ماموستا محمدی، با اشاره به تاکیدات آیات قرآن کریم در مودت و محبت اهل بیت(ع) اظهار کرد: مسلمانان جهان مودت خاصی به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) دارند 

 وی تصریح کرد: اگر بر این مودت و محبت به اهل بیت(ع) اهتمام نداشته باشیم باید در ایمان خود شک کنیم.

 امام جمعه اهل سنت کرمانشاه، به آیه تطهیر اشاره و عنوان کرد: پیامبر اکرم(ص) در پایان حیاتشان امت اسلام را به انس و الفت با قرآن کریم و اهل بیت(علیه السلام) وصیت کردند.

وی با بیان اینکه اهل بیت(ع) هم مانند قرآن کریم هستند، ابراز کرد: این دو از هم جدا نمی شوند تا زمانی که در حوزه کوثر به پیامبر اکرم(ص) ملحق شوند. 

ماموستا محمدی، با اشاره به اشعار امام شافعی(رحمة الله علیه) در مدح و منقبت اهل بیت(ع)، گفت: ایشان می‌گویند علی را به عنوان ولی خود انتخاب کردم؛ بهترین امام و بهترین هدایت کننده است. 

وی با تاکید بر اینکه باید نسبت به دین و ایمانمان اهتمام داشته باشیم، گفت: بر اساس نص صریح قرآن کریم محبت اهل بیت(ع  ) واجب است این همان عامل وحدت اخوت برادری و یگانگی مسلمانان است.

۸ مرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۰۸

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.