اخبار

میان امام رضا(ع) و زائران پیوندی زنده وجود دارد

میان امام رضا(ع) و زائران پیوندی زنده وجود دارد
استاندار کرمانشاه، گفت: اهل بیت(ع) نمونه مجسم از انسان تربیت یافته در مکتب الهی و قادر به تعلیم باطن های مختلف قرآن در زمان های مختلف به همه جهانیان هستند.

به گزارش رابط خبری بنیاد بین المللی امام رضا (ع) در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه؛ اسدالله رازانی استاندار کرمانشاه یکشنبه( ۸ مرداد) در آیین پایانی همایش سیمای امام رضا (ع) در فرهنگ و ادب عامه، گفت: وجود شریف پیامبر اکرم(ص) این آخرین فرستاده خدا که برای هدایت بشر به نبوت مبعوث شد افتخار و نعمت بزرگی برای ما مسلمانان است. 

وی افزود: ما این سعادت را پیدا کردیم که از بدو تولد در محیطی اسلامی که تعالیم قرآن و انبیاء و پیامبر گرامی اسلام(ص) در آن منتشر شده است به دنیا بیاییم و رشد کنیم.

 رازانی، اظهار کرد: عموم مسلمانان به ویژه شیعیان این توفیق و افتخار را دارند که علاوه بر تعالیم پیامبر(صلوات الله علیه) که در آیات قرآن کریم منعکس است از تعالیم ائمه هدی(ع) برخوردار باشند.

 وی ابراز کرد: به باور شیعه برای اینکه چگونگی کاربرد تعالیم پیامبر(ص) و قرآن کریم در زمان های مختلف مشخص شود؛ دارای بطون مختلف است.

 رازانی، با بیان اینکه وجود این باطن های مختلف برای این است که قرآن کریم تعلیمی برای همه زمان ها و مکان ها باشد، عنوان کرد: قرآن کریم در ۱۴۰۰ سال پیش برای همه انسان ها در همه زمان ها و در گستره جغرافیایی عالم نازل شده است.

 وی اضافه کرد: قرآن کریم باطن های مختلفی دارد باید حجاب از چهره بردارد تا مسلمانان و هر قرائت کننده‌ای بتواند در معرض تعلیم و هدایت آن قرار بگیرد.

  استاندار کرمانشاه، گفت: قرآن کریم برای اینکه بتواند همگان را مورد خطاب قرار دهد باید تعالیمش همه جا صریح نبوده و دارای پیچیدگی هایی هم باشد. 

وی تأکید کرد: برای این که از این پیچیدگی ها پرده برداری شود و از انسان هایی که ساخته و فراورده این دین باشند و نمونه مجسم ارائه شود، موضوع امامت مطرح شده است.

 مقام عالی دولت در استان، گفت: به باور شیعه از خاندان پیامبر اکرم(ص) ١٢ وجود شریف در زمان های پیاپی باید ظهور کنند تا اسلام و تعالیم اسلام و قرآن و آن تجسم هدایت الهی و انسان الهی را در زمان های مختلف نشان بدهند.

رازانی، با بیان اینکه همه امامان از نور واحد هستند، اظهار کرد: اگر قرار بود همه در یک زمان واحد زندگی کنند یک نوع رفتار داشتند یکی از این ائمه بزرگوار وجود شریف امام رضا(ع) است که مردم ایران از نعمت همجواری با این امام همام برخوردارند.

وی با اشاره استقبال میلیونی مردم ایران برای زیارت مضجع شریف علی بن موسی الرضا(ع) تاکید کرد: عشق به امامت و ائمه اطهار(ع) به ویژه امام رضا(ع) در جای جای زندگی همگان ریشه زده است و لفظ مشهدی که بعد از زیارت حرم ایشان برای زائرشان به کار می‌رود نشان از دلبستگی ایرانیان به این خاندان شریف دارد.

استاندار کرمانشاه، در خصوص راز و رمز نهفته در اقبال زائران داخلی و خارجی از حرم مطهر امام رضا(علیه السلام) گفت: یک پیوند زنده میان زائران و وجود شریف امام رضا(ع) وجود دارد.

رازانی، تصریح کرد: گوش ما از شنیدن صدای ائمه اطهار(ع) محروم است ولی وجود ما از حس و ارتباط زنده با ائمه اطهار(ع) محروم نیست.

۸ مرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۱۳

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.