اخبار

صدای فروغی فضای همایش امام رضا(ع) را عطرآگین کرد

صدای فروغی فضای همایش امام رضا(ع) را عطرآگین کرد
قرآن پژوه و قاری برجسته بین المللی، گفت: امروز وظیفه ما این است که با الگو قرار دادن اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در مسیر آنان قدم برداشته و برای تربیت و ادب خود تلاش کنیم.

به گزارش رابط خبری بنیاد بین المللی امام رضا (ع) در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه؛ جواد فروغی قرآن‌پژوه و قاری برجسته قرآن کریم، یکشنبه(۸ مرداد) در همایش علمی پژوهشی امام رضا(ع) در فرهنگ و ادب عامه که درمجتمع فرهنگی و هنری وحدت کرمانشاه برگزار شد، گفت:  رب به معنای مالک مدبر است خداوند یکتا و غنی که مالکیت همه چیز از آن است و او را تسبیح می کنند.

وی با اشاره به آیه شریفه یُسَبِّحُ لِلَّهِ مَا فِی السَّمَاوَاتِ وَمَا فِی الْأَرْضِ لَهُ الْمُلْکُ وَلَهُ الْحَمْدُ وَهُوَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیر، افزود: تدبیر همه امور به دست خداوند است و به زیبایی هرچه تمام تر امورات جهان هستی را نظم داده است.

 فروغی، همچنین با قرائت آیه أَلَمْ تَرَ أَنَّ اللَّهَ یُزْجِی سَحَابًا ثُمَّ یُؤَلِّفُ بَیْنَهُ ثُمَّ یَجْعَلُهُ رُکَامًا فَتَرَى الْوَدْقَ یَخْرُجُ مِنْ خِلَالِهِ وَیُنَزِّلُ مِنَ السَّمَاءِ مِنْ جِبَالٍ فِیهَا مِنْ بَرَدٍ فَیُصِیبُ بِهِ مَنْ یَشَاءُ وَیَصْرِفُهُ عَنْ مَنْ یَشَاءُ ۖ یَکَادُ سَنَا بَرْقِهِ یَذْهَبُ بِالْأَبْصَارِ، اظهار کرد: خداوند متعال به زیبایی هرچه تمامتر در آیات قرآن کریم نزول باران را برای ما بیان می‌کنند و می‌گویند که در این ابرهای متراکم کوههای یخ قرار داده ام.

وی ابراز کرد: خدایی که هم مالک و هم مدبر است می گوید که من همه چیز را اعم از باد، ابر، باران، آتش، طوفان، خورشید و ماه را تربیت کرده ام. 

 قرآن پژوه و قاری برجسته بین المللی قرآن کریم، با بیان اینکه خداوند خالق و مالک انسان است، اذعان کرد: خداوند در مدت کوتاه زندگی انسان را با اختیار آزاد گذاشته است تا برای تربیت و ادب خود تلاش کند.

 وی ظهور فرستادگان الهی و ائمه اطهار(ع) را به همین منظور و برای الگوگیری انسان از تربیت و ادب الهی آنان برشمرد و گفت: خداوند می‌فرماید باید شیوه زندگی ائمه اطهار(ع) را نگاه کرده تربیت و ادب را از آنها یاد بگیرید و در زندگی خود پیاده کنید.

 فروغی، خاطرنشان کرد: انسان ها برای اینکه نمی‌خواستند زیر بار تربیت خداوند بروند انبیاء الهی و ائمه اطهار(ع) را به شهادت می رساندند. 

وی تصریح کرد: اگر در زندگی دچار گرفتاری می‌شوید بدانید که از شیوه زندگی ائمه اطهار(ع) فاصله گرفته اید. 

 این قرآن پژوه و قاری برجسته قرآن، تاکید کرد: اهداف شبکه های ماهواره ای که امروز مانند قارچ رشد می‌کند این است که جوانان ما را از مسیر ادب اهل بیت(ع) فاصله دهند. 

وی گفت: امروز وظیفه ما این است که با الگو قرار دادن اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در مسیر آنان قدم برداشته و برای تربیت و ادب خود تلاش کنیم.

فروغی، اضافه کرد: امام رضا(ع) یکی از آن گل های معطر و فرزند رسول الله(ص) است که تمام زندگی اش سرشار از اخلاق و ادب است.

وی در خصوص دلیل نام این امام همام بیان کرد: ایشان به خاطر شخصیت و ادب بالایی که داشتند مورد پسند و رضای شیعه و سنی و حدت و دشمنان خود بودند به همین خاطر رضا نام گرفتند 

این قاری برجسته، با بیان اینکه امام رضا(ع) اخلاق و ادب را از جدشان یاد گرفته اند، تاکید کرد: اگر به ادب و سیره رضوی در شیوه زندگی خود تأسی کنیم زیباترین الگو را وارد زندگی خود کرده ایم.

۸ مرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۴۲

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.